Як доглядати за вишиванкою. 3 основні правила

Для того, щоб улюблена вишиванка слугувала вам довго і не втрачала свого вигляду та яскравих барв, за нею потрібно правильно доглядати. Тобто не лише уникати жирних плям та вивести міль із шафи, де зберігається вишиванка, але й правильно прати, сушити та прасувати.

1 правило. Не використовуйте пральну машинку

Вироби з вишивкою рекомендують прати вручну, при температурі близько 30-40 градусів. Замочуйте сорочку у теплій мильній воді (без вибілюючих, хлорованих засобів, від них може вицвісти колір). Радять користуватися не пральним порошком, а мильною стружкою. Якщо є пляма, то треба легенько потерти. Не бажано терти місця, де є сама вишивка, бо так можете зіпсувати виріб, потягнути нитки. Полоскати вишиванку потрібно у теплій воді і дуже ретельно, так, щоб вимити всі миючі засоби з волокон тканини. Для цього можете додати оцет (у пропорції 1 чайна ложка до 1 літри води).

Якщо ж ви забули як прати вручну, а ваша вишиванка не дуже барвиста і різнокольорова, то, звичайно, може скористатися пральною машинкою. Але у цьому випадку теж дотримуйтесь основних рекомендацій. Вибирайте режим делікатного або ручного прання, з невисокою температурою і без викручування. Вишиванку виверніть і покладіть прати у спеціальному мішечку. Не перевантажуйте пральну машинку іншим одягом.

2 правило. Правильно сушіть

Після того як ви сполоснули вишиванку, обережно струсіть воду. Ні в якому разі не викручуйте! Якщо ж боїтеся, що водою з виробу замочете всю ванну кімнату, то одразу загорніть мокру сорочку у махровий рушник. Він бережливо вбере вологу. Потім розкладіть сушити на горизонтальну поверхню. Якщо повішати звично, то виріб може розтягнутися. Будьте обережними, якщо сушите виріб під прямим сонячним промінням. Якщо залишити сорочку довго сушитися, то барви можуть вигоріти.

3 правило. Прасуйте лише через марлю або тканину

Прасувати вишиванку потрібно тоді, коли вона ще злегка волога. Праска повинна бути помірної температури (не надто гаряча). Виверніть сорочку та постеліть зверху марлю, тільки тоді починайте прасування. Після цього виріб не складайте відразу у шафу, а повішайте на вішак.

 

Дотримуйтесь цих правил і квіти на вашій вишиванці будуть цвісти довго та яскраво!

Написати відгук (0)