Як правильно обрати вишиванку. 5 порад

Популярність вишиванок зростає з кожним днем. Якщо раніше було актуально одягати український народний одяг лише на День Незалежності, то сьогодні ви будете в тренді, якщо підете в вишиванці на хрестини, на весілля, на день народження, на рок-концерт, на світський захід…  Тобто це універсальний святковий одяг, тож і до вибору потрібно поставитися відповідально. Тож з чого починати?

Ручна чи машинна вишивка?

Те, яку сорочку вибрати: з ручною чи машинною вишивкою, залежить від того, з якою сумою ви готові розпрощатися. Ручна робота – зазвичай оригінальніша і, відповідно, дорожча. Проте сорочок з машинною вишивкою теж є величезний асортимент. І ви з легкістю зможете вибрати таку, в якій виглядатимете неповторно.

Якщо ви абсолютний невіглас і боїтеся, що вас обдурять, і замість сорочки з ручною вишивкою підсунуть виріб з машинною, то ось вам порада від фахівців. Переверніть виріб навиворіт і уважно роздивіться. На зворотній стороні машинної вишивки візерунок виглядає майже так як з лицьового боку. А от у ручній роботі – вишивка виглядає зовсім інакше.

Стара чи нова?

Ця порада стосується тих, хто вирішив придбати вбрання з ручною вишивкою. Так от, перед покупцем постає вибір, купувати автентичний костюм, який вишивали наші бабусі-прабабусі, чи виріб від сучасних вишивальниць. Тут також все залежить від вашого смаку і товщини гаманця. Зазвичай, якщо вишивана сорочка добре збереглася, то вона вже має практично мистецьку цінність, тому й вартість буде відповідна. А якщо вона в поганому стані, тканина вкрита жовтими плямами, то звісно буде зовсім не дорогою. Хоча, навіщо вам така вишиванка? В Україні зараз є багато талановитих майстринь, які вишивають не гірше, ніж це робили в давнину.

Яка тканина краща?

Найдорожча тканина, яку використовують при пошитті вишиванок, - домоткане полотно. Майстри виготовляють його вручну. Не гіршим є марлевий та фабричний льон. З марлевого льону зазвичай шиють одяг для жінок. Ця тканина дуже тоненька.

Також натуральною, але трішки дешевшою, є тканина габардин. Її виготовляють з овечої вовни (з певної породи овець, що мешкають в Австралії). Серед переваг габардину: менше мнеться, аніж льон.

Якщо ви хочете сорочку з шифону, то перепитуйте продавця який там відсоток синтетичних волокон. Якщо він високий, то краще оберіть іншу тканину. Хоча й шифон – це всього лиш тоненька тканина з бавовни, проте останнім часом заради здешевлення до неї додають багато «синтетики». А такі вироби не дуже приємні до тіла і не пропускають повітря, особливо дискомфортний такий одяг в теплу пору року.

Тип вишивки

Ціноутворення виробу також залежить від типу та площини вишивки. Тобто вишивка може наноситися безпосередньо на викрійку (дорожчий варіант) або ж на окремий шматок тканини, а потім нашивається на виріб (дешевший варіант). Хоча бюджетний тип вишивки – нашивка має свою перевагу. Якщо виріб десь пошкодився, то вишивку легше відпороти і перенести на іншу сорочку.

Щодо площини вишивки, то зрозуміло, що чим більше тканини, вкрито ручною роботою, тим вищою буде ціна на цей витвір.

Також при виборі вишиванки фахівці радять звертати увагу на щільність вишивки. Чим вона вища, тим довше вам прослужить цей одяг.

Колір тканини

В наші дні популярності набирає вишивка на чорній тканині. І якщо ви мучитеся вибором, яку ж краще купувати: білу чи чорну, то подумайте з якої нагоди частіше вбиратимете цю річ. Якщо це офіційні чи урочисті заходи, то краще підійде класична вишиванка на білому полотні. Якщо ж ви хочете у вишиванці ходити на рок-концерти чи вечірки, то, звісно, вишиванка на чорній тканині виглядатиме дуже стильно і модно.

Написати відгук (0)