Останні блоги

Українська вишиванка знову в моді. Ці красиві, прикрашені розкішної вишивкою сукні, костюми, сорочки завжди мали особливий сенс для представників українського народу. Що таке вишиванка? Звідки прийшла до нас традиція прикрашати національний одяг орнаментами і візерунками? Що означають символи на вишиванці? Чи всі наряди однакові?

Покоління за поколінням українські вишиванки були й залишаються виразною рисою національного вбрання, за якою завжди можна впізнати українців. Тому що тільки Україна може похвалитися таким яскравим автентичним предметом гардеробу. Зараз, на фоні підняття патріотичного духу в країні, вишиванки оптом скуповують не тільки на рідній землі, а й навіть за кордоном. Дизайнери всього світу, надихаючись багатими традиціями нашого народу, все частіше у своїх колекціях використовують українські етнічні орнаменти та національні кольори. Вишивка прикрашає яку завгодно річ, роблячи її більш оригінальною, цікавою та яскравою. Шити вишиванки на замовлення, вже стало трендом для багатьох зірок спорту, шоу-бізнесу, телеведучих, політичних та громадських діячів. Стародавня тематика вишиванок чудово поєднується із сучасними моделями одягу, завдяки оригінальним рішенням при виборі кольорів.

Національна вишивка: шлях до сьогодення

Вишивання – один с найбільш відомих та поширених видів етнічного мистецтва, історичне ремесло українського жіноцтва. Вишивали люди з давніх-давен. Свідченням того є численні археологічні знахідки: фрагменти вишитих тканин, оздоблені орнаментами шкіряні вироби. Візерунки, які використовували трипільці, сармати та скіфи, можна зустріти і на сучасному національному рушнику чи вишитому одязі.

Популярність вишиванок зростає з кожним днем. Якщо раніше було актуально одягати український народний одяг лише на День Незалежності, то сьогодні ви будете в тренді, якщо підете в вишиванці на хрестини, на весілля, на день народження, на рок-концерт, на світський захід…  Тобто це універсальний святковий одяг, тож і до вибору потрібно поставитися відповідально. Тож з чого починати?

За давніми українськими традиціями молода дівчина повинна була вишити сорочку для свого майбутнього чоловіка. Цим подарунком вона демонструвала свою працьовитість та порядність. Вишита сорочка слугувала своєрідним  оберегом для чоловіка і захищала, за віруваннями, від усього лихого. У наші дні не всі дівчата вміють вишивати. Тож для того, щоб зробити незабутній подарунок коханому, вишиту сорочку потрібно підібрати та купити. На що ж у першу чергу потрібно звернути увагу? 

Жінки з особливою примхливістю ставляться до вибору одягу, навіть якщо це стосується українського народного костюму – вишиванки. Це й не дивно, адже сьогодні вишиванка – це не лише звична полотняна сорочка, але може бути і сукня, і туніка, і футболка, і навіть набір – кофтинка зі спідницею. Тож важливо не розгубитися серед цього всього різноманіття, і не забути про найважливіше завдання – вибрати якісну жіночу вишиванку, яка і служитиме довго, і збиратиме безліч захопливих поглядів.